معاون پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز:

کاش واژه “اقتصادی” در کنار نام تمام رشته‌های دانشگاهی قرار می‌گرفت

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: کاش واژه اقتصادی در کنار نام تمام رشته‌های دانشگاهی قرار می‌گرفت تا نقش کاربردی بیشتری داشته باشند.

علی حقیقی در یازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران که امروز، ۱۳ آذرماه در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، اظهار کرد: رشته زمین‌شناسی یک رشته و تخصص بسیار پرظرفیت است و باید از این ظرفیت موجود دانشگاه شهید چمران اهواز به خوبی استفاده کرد.

وی افزود: خوشبختانه در شرکت‌های نفتی، بحث‌های زیست محیطی و مسایل مربوط به ریزگردها و منابع طبیعی که از جمله مسایل جدی استان هستند، اساتید و فعالان رشته‌های زمین شناسی حضور دارند و گام‌های بسیار خوبی را در این حوزه‌ها برداشته‌اند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه کاش واژه اقتصادی در کنار نام تمام رشته‌های دانشگاهی قرار می‌گرفت تا نقش کاربردی بیشتری داشته باشند، تصریح کرد: وظیفه استاد دانشگاه فقط آموزش و چاپ مقاله نیست و ما به دنبال علمی هستیم تا در چنین شرایط دشوار اقتصادی ما را به سمت تولید ملی پیش ببرد و نتیجه آن رونق اقتصادی و حل دیگر مسایل و مشکلات کشور باشد.

به گزارش اهوازنوین، یازدهمین همایش انجمن زمین شناسی اقتصادی ایران از امروز ۱۳ آذرماه به مدت ۲ ورز در محل دانشگاه شهید چمران اهواز برپا خواهد بود. از جمله محورهای این همایش می‌توان به زمین‌شناسی اقتصادی، اکتشافات ژئوشیمیایی، اکتشافات ژئوفیزیکی، گرانیتوئیدها و کانی‌سازی، دانش و انتخاب اهداف اکتشافی و همچنین اکتشافات معدنی و زیست محیطی اشاره کرد.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x