خروج ۱۱۹ هزار زائر از مرزهای خوزستان/ ثبت نام ۲۱۹ خوزستانی در سماح/ اعلام محدودیت‌های ترافیکی

فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت: خروج زائران به عتبات عالیات برای گردهمایی اربعین حسینی در پنج روز نخست ماه صفر از مرزهای شلمچه و چذابه ۱۱۹ هزار و ۱۳۶ نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۰۰ درصد افزایش یافته است.

خروج بیش از ۱۱۹ هزار زائر از مرزهای خوزستان
فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت: خروج زائران به عتبات عالیات برای گردهمایی اربعین حسینی در پنج روز نخست ماه صفر از مرزهای شلمچه و چذابه ۱۱۹ هزار و ۱۳۶ نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۰۰ درصد افزایش یافته است.
سردار عباس زاده عنوان کرد: تعداد ورود زائران به کشور در این مدت زمان ۲۸ هزار و ۵۵۶ نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۵۸ درصد افزایش داشته است. در مجموع تردد افراد (ورود و خروج) ۱۴۷ هزار و ۶۹۲ هزار نفربوده که در مقایسه با سال قبل ۵۶۶ درصد افزایش داشته است.
ثبت نام ۲۱۹ هزار خوزستانی تاکنون در سماح
مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت: تاکنون ۲۱۹ هزار زائر خوزستانی به‌منظور زیارت اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند که این تعداد، ۱۰ درصد آمار زائران کل کشور را تشکیل می‌دهد.

ناصر حویزاوی عنوان کرد: مطلع بودن ستاد اربعین از آمار زائران اربعین برای تدبیر مسائلی مثل حمل‌ونقل، تغذیه، اسکان و آمار خروج از مرزها به‌منظور تأمین امنیت و اتخاذ تدابیر لازم کمک می‌کند و برای رفاه حال زائران است.
زائران با خودروهای شخصی خود به عراق سفر نکنند
کوروش مودت اظهار کرد: برخی از زائران طبق مصوبه‌ای که ابلاغ شد با خودروهای شخصی خود برای زیارت عتبات عالیات به عراق سفر کردند.

وی عنوان کرد: نهایت این مصوبه تا روز ۱۵ مهرماه است، به این معنا که از این تاریخ به بعد سفر با خودرو شخصی به عراق ممنوع است.

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: توصیه می‌شود که پیش از این تاریخ نیز بنا به دلایلی زائران با خودروهای شخصی خود به عراق سفر نکنند.

مودت عنوان کرد: زائران می‌توانند خودروهای خود را در پارکینگ شلمچه قرار دهند و با تدابیر اتخاذ شده هیچ نگرانی در رابطه با خودرو خود نداشته باشند.

استقرار  ۲۷ درمانگاه سیار هلال احمر خوزستان در عراق
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ۲۷درمانگاه سیار توسط هلال احمر استان در کشور عراق برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی راه‌اندازی شد.
دکتر خدادی خاطرنشان کرد: ۴۲ دستگاه آمبولانس و یک هزار و ۵۶۰ نیروی درمانی توسط هلال احمر استان درمراسم اربعین امسال به کار گرفته شده اند که۱۲۰ نفر از این تعداد نیرو از خوزستان هستند.
وی افزود: ۳۳ پست و قرارگاه توسط هلال احمر در مراسم اربعین حسینی امسال در مسیرهای شلمچه و چذابه و منطقه عبدالخان شوش راه‌اندازی شدند.
مواکب شلمچه و چذابه به آب معدنی نیاز دارند
 رئیس ستاد عتبات عالیات خوزستان با اشاره به کمبود آب آشامیدنی در دو مرز شلمچه و چذابه، گفت: افراد خیر و کسانی که قصد دارند نذورات خود را به مواکب دهند برای تهیه آب معدنی و ارسال آن به مواکب اقدام کنند.
حجت الاسلام موسوی با اشاره به حضور پرشور مردم در خدمات رسانی به زائران، گفت: تمام ساخت و سازهایی که در مرزها وجود دارد توسط مردم انجام شده است.
اعلام محدودیت‌های ترافیکی ایام اربعین حسینی در خوزستان

تردد کلیه کامیون‌ها و تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه  (۱۷ مهرماه) تا ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه (اول آبان ماه) در محورهای اهواز-سوسنگرد، بستان-چذابه، اهواز- خرمشهر-شلمچه و بالعکس ممنوع خواهد بود. برای شلمچه مسیر جایگزین وجود ندارد اما خودروهایی که قصد رفتن به خرمشهر را دارند می‌توانند از مسیر اهواز – آبادان – خرمشهر و بالعکس تردد کنند.

تردد کلیه اتوبوس‌ها از ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه (۱۷ مهرماه) تا ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه (اول آبان ماه) در محور هفتگل – باغملک – ایذه – دهدز – شهرکرد و بالعکس ممنوع است.  مسیر اهواز – اندیمشک – خرم آباد – الیگدرز – اصفهان – شهرکرد و بالعکس به عنوان مسیر جایگزین تعیین شده است.
همچنین تردد کلیه خودروهای ترانزیت و کامیون‌های حامل بارهای صادراتی و وارداتی از ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه (۱۷ مهرماه) تا ساعت ۷ صبح روز شنبه (۴ آبان ماه) در محورهای منتهی به مرزهای چذابه و شلمچه ممنوع خواهد بود.
تردد کلیه تاکسی‌های درون شهری اعم از ون و سواری در مدت اجرای طرح اربعین ۹۸ از ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه ( ۱۷ مهرماه) تا ساعت ۷ صبح روز شنبه ( ۴ آبان ماه) در محورهای خارج شهر ممنوع خواهد بود.
0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x