آخرین وضعیت دختربچه خرمشهری که مورد حمله سگ‌ها قرار گرفت

رییس مرکز آموزشی، درمانی فوق تخصصی امام خمینی (ره) اهواز جزییات آخرین وضعیت جسمانی دختربچه هفت ساله که در خرمشهر مورد حمله سگ‌ها قرار گرفت را تشریح کرد.

به گزارش اهوازنوین ؛دکتر ساسان موگهی روز شنبه بیان کرد:روز جمعه دختربچه هفت ساله خرمشهری که از ناحیه گردن، نای و گوش دچار آسیب شده بود به بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز اعزام و عمل جراحی ترمیم گردن و نای بر روی وی انجام شد.

نای اندامی لوله مانند در دستگاه تنفسی است که از انتهای حنجره آغاز و به نایژه‌ها ختم می‌شود؛ نای وظیفه انتقال هوا را به درون شش‌ها برعهده دارد.

وی با اشاره به موفقیت آمیز بودن عمل گفت: این کودک آسیب دیده هم اکنون در بخش آی سی یو این بیمارستان بستری است و به دلیل آسیب به نسبت شدید به راه های هوایی و نای از طریق دستگاه، تنفس می کند و لوله گذاری در نای انجام شده است.

موگهی ادامه داد: فوق تخصص جراحی قفسه سینه و متخصص گوش و حلق و بینی بر بالین بیمار حضور یافتند و باید منتظر نتیجه باشیم.

رییس مرکز آموزشی، درمانی فوق تخصصی امام خمینی (ره) اهواز با اشاره به اینکه گازگرفتگی حیوانات به دلیل وجود میکروب در بزاق دهان عفونت زا است افزود: متخصصان عفونی بیمار را معاینه کردند و آنتی بیوتیک های لازم تجویز و واکسن هاری و سرم ضد هاری تزریق شد.

وی بیان کرد: به نظر می رسد با توجه به اقدامات لازم وضعیت جسمانی بیمار بهبود یابد اما نگرانی در خصوص عفونت وجود دارد و با وجود تجویزهای لازم امید است در چند روز آینده بهبود یابد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان پیشتر افزایش جمعیت سگ‌های ولگرد در مناطق شهری را تهدیدی جدی برای سلامت مردم شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان بیان کرده و خواهان چاره اندیشی برای این معضل شده بود.

شکراله سلمان‌زاده در اردیبهشت امسال‌ با ابراز نگرانی نسبت به افزایش جمعیت سگ های ولگرد و بدون صاحب در مناطق شهری بیان کرد: رشد بی‌رویه جمعیت حیوانات ولگرد علاوه بر خطر ابتلا به هاری که کشنده و خطرناک است باعث شیوع بیماری‌های انگلی مثل کیست هیداتیک، سالک و توکسوکارا نیز می‌شود.

نخستین سایت زنده گیری، قرنطینه و عقیم سازی سگ های ولگرد آبان سال ۹۷ با هدف حمایت از حیوانات با اعتبار ۲ میلیارد ریال و در مساحت هزار متر مربع در آبادان راه اندازی شد.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x