استاندار خوزستان:فضا برای تعلیم و تربیت کیفی‌تر می‌شود

استاندار خوزستان گفت: فضای تعلیم و تربیت برای پرورش نسلهای جدید با پرداختن به زیرساختهای مورد نیاز دراستان، بهتر و کیفی‌تر می شود.

به گزارش اهوازنوین ؛غلامرضا شریعتی شامگاه شنبه در آیین افتتاح یک باب مدرسه ۹ کلاسه در اندیمشک افزود:هرچه این زیرساخت ها بهتر شود می توان انتظار بیشتری برای بهبود فضا و تربیت نسل های جدید داشت.
وی گفت: نسل آینده ساز نیازمند فضاهای مناسب است و امسال ۸۶۰ کلاس درس در اول مهر در این راستا بهره برداری شد که بهره برداری از این تعداد کلاس در اول مهر بسیار نوید بخش است و تلاش می شود این روند ادامه داشته باشد.
مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان نیز در این آیین گفت: امسال بیش از ۲۵۴ مدرسه در اول مهرماه آماده بهره برداری شدند و همزمان بیش از هزار کلاس درس هم در فرصت سه ماهه تابستان تعمیر شدند.
علی قربانی افزود: سیل به ۱۱۳ مدرسه خوزستان خسارت زد که این خسارت هزار میلیارد ریال برآورد شده است با وجود این ، سال تحصیلی بدون هیچ مشکلی در خوزستان آغاز شد.
وی گفت: زلرله مسجدسلیمان نیز به بیش از ۶۰ مدرسه خسارت زد که این خسارت۶۰۰ میلیارد ریال بوده است.
مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: تاکنون ۳۵ مدرسه این شهرستان با کمک بسیج سازندگی تعمیر شده و با مشارکت خیرین و سپاه مدارس جدیدی در این منطقه هم کلنگ زنی شده است.
قربانی با اشاره به روند احداث مدارس در اندیمشک ادامه داد:۲۵۰ میلیارد ریال از اعتبارات نفت برای ساخت و ساز فضای اموزشی و پرورشی در این شهرستان اختصاص یافته و تمام پروژها با سرعت خوبی در حال اجرا هستند.
به گزارش ایرنا مدرسه ۹کلاسه یاد شده ، با ۳۶ میلیاردریال اعتبار و یک هزار و ۴۰۰ مربع زیربنا احداث شده است.

شهرستان اندیمشک حدود ۳۰ هزار دانش آموز دارد.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x