۷۰۰ هزار نفر گردشگر عراقی وارد منطقه آزاد اروند شدند

معاون فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۷۰۰ هزار گردشگر عراقی وارد منطقه آزاد اروند شدند که این شاخص نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۰ درصدی نشان می دهد.

به گزارش اهوازنوین ؛قدرت الله طمیمیان روز شنبه اظهار داشت: سفر اتباع عراقی به منطقه آزاد اروند باعث شده شاهد رونق گردشگری، بازار و کسب و کارهای کوچک و صادرات غیرمستقیم به کشور عراق باشیم.

وی افزود: بازاریان و اصناف نقش تاثیرگذاری در این رشد داشتند که باید تلاش شود این رضایتمندی از بازار برای شهروندان منطقه حفظ شود.

معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: صنعت گردشگری نقش تاثیرگذاری در اقتصاد منطقه دارد، این صنعت به عنوان صنعتی پاک و با تاثیر قابل توجه در اشتغالزایی به شمار می رود.

طمیمیان ظرفیت‌های گردشگری این منطقه را مناسب توصیف وتصریح کرد: اگر از ظرفیت های این صنعت به خوبی استفاده شود بسیاری از مشکلات اقتصادی و معضلات اجتماعی در منطقه آزاد اروند رفع خواهد شد.

وی با اشاره به نقش بخش خصوصی در صنعت گردشگری افزود: دولت باید زیرساخت‌های مورد نیاز گردشگری را فراهم کند و با حمایت بخش خصوصی می‌توان رونق گردشگری در منطقه را محقق کرد.

طمیمیان خواستار توجه به بومگردی و ظرفیت جوامع محلی شد و اظهار داشت: با توجه به بومگردی و جوامع محلی می توان فرهنگ غنی آبادان و خرمشهر را معرفی کرد، البته تسهیلاتی برای سرمایه گذاران بومگردی در نظر گرفته خواهد شد.

وی همچنین گردشگری سلامت را یکی از ظرفیت های منطقه آزاد اروند در شهرهای آبادان و خرمشهر برشمرد و افزود: این دو شهر با توجه به همجواری استان بصره عراق می توانند از ظرفیت گردشگری عراق بهره ببرند، سازمان منطقه آزاد اروند در حال فراهم نمودن زیرساخت های بهداشتی و درمانی است.

معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به ظرفیتهای دفاع مقدس در بحث گردشگری گفت: آبادان و خرمشهر یکی از پایتخت‌های مهم در دفاع مقدس میباشند که سالانه خیل عظیمی از راهیان نور از اماکن جنگی و یادمان های این ۲ شهر بازدید می‌کنند، تلاش داریم با توجه به وجود باغ موزه دفاع مقدس آبادان و موره جنگ خرمشهر کاروان راهیان نور را وارد این ۲ شهر کنیم تا رونق اقتصادی منطقه را در پی داشته باشد.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و کارون واقع است.
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت است که با داشتن ظرفیتی از قبیل حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x