توزیع چهار هزار بسته نوشت‌افزار در مناطق محروم اهواز از محل حذف قبوض کاغذی برق

مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز گفت: چهار هزار بسته نوشت افزار و وسایل کمک‌آموزشی از محل حذف قبوض کاغذی برق، در مدارس مناطق محروم کلانشهر اهواز توزیع شد.

به گزارش اهوازنوین ؛حسن کریمی روز سه شنبه  با اشاره به ضرورت حذف قبوض کاغذی برق و حرکت در مسیر الکترونیکی شدن بیان کرد: در هر دوره بیش از ۶ هزار قبض کاغذی برای مشترکان شرکت توزیع برق اهواز توزیع می شود که هزینه قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته در تلاش هستیم تا با حذف صورتحساب کاغذی و استفاده از قبض سبز، اطلاعات قبوض مشترکین را از طریق پیامک در اختیار آنها قرار دهیم.

کریمی گفت: به منظور پاسداشت منابع ملی و حفاظت از محیط زیست از ابتدای مهر ماه سال جاری هیچ‌گونه قبض کاغذی برای مشترکان این شرکت صادر نمی شود و کلیه صورتحسابهای برق از طریق سامانه پیامکی و بهصورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: بر اساس برآورد انجام شده توسط وزارت نیرو جهت تهیه قبوض برق مشترکان در کشور سالانه نیاز به قطع ۱۲ هزار اصله درخت است اما با استفاده از قبوض الکترونیکی علاوه بر صرفه جویی در این امر میزان مراجعه ماموران این شرکت برای توزیع قبوض به درب منازل ۵۰ درصد کاهش می یابد.

وی افزود: مشترکان با ارسال رمزرایانه خود به شماره ۱۰۰۰۸۱۲۱ نسبت به ثبت شماره تلفن همراه خود در سامانه الکترونیکی اقدام کنند.

شرکت توزیع برق اهواز ۵۸۰ هزار مشترک دارد و در راستای تحقق دولت الکترونیک، از ابتدای شهریورماه سال جاری، قبوض کاغذی برق حذف می ‌شوند و صورتحساب برق مصرفی مشترکان اهوازی بع صورت پیامکی ارسال می شود.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x