دفاع مقدس ثابت کرد که ایمان و اراده بر تمام تجهیزات دشمنان، پیروز است

نماینده ولی فقیه در سپاه خوزستان گفت: دفاع مقدس در جمهوری اسلامی ایران به تمام دنیا ثابت کرد که ایمان، اراده و عزم راسخ بر تمام تجهیزات دشمنان پیروز است.

به گزارش اهوازنوین ؛ حجت‌الاسلام عبدالرضا رستگار یکشنبه در حاشیه رژه نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت ایام سوگواری محرم و سالگرد شهدای ۳۱ شهریور اهواز اظهار داشت: امیدوارم که خداوند توفیق ادامه راه این شهدا را به ما بدهد، مقاومت ملت ایران در تمام عرصه‌ها همیشه بوده و روز به روز بر اقتدار و عظمت ملت ایران و نیروهای مسلح افزوده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال نیز مثل سال های گذشته و حتی مقتدرتر و توانمندتر از قبل رژه نیروهای مسلح در استان و به ویژه اهواز برگزار شد گفت: امروز نیروهای مسلح زیرنظر ولی فقیه و فرمانده کل قوا پرچم مقاومت و ایستادگی برابر استکبار را برافراشته و به دست امام زمان (عج) می رسانند.

نماینده ولی فقیه در سپاه خوزستان با بیان اینکه امروز اسلام و نظام جمهوری اسلامی، در دنیا میلیون ها فدایی داشته و هسته های مقاومت را در دنیا پایه گذاری کرده است گفت: امروز در منطقه به عنوان قدرت اول موشکی و پهپادی شناخته می شویم همچنین در جهان به عنوان قدرت چهارم موشکی، قدرت پنجم پهپادی و هفتمین قدرت نظامی هستیم.

وی گفت: کشور ایران در ۴۰ سال اخیر به لحاظ علمی پیشرفت خوبی داشته است به گونه ای که سرعت تولید علم در ایران، ۱۳ برابر حد متوسط جهان است و در علوم استراتژیک هسته ای، دیجیتال و نانو و علوم دیگر جزو ۱۰ کشور برتر جهان هستیم.

حجت الاسلام رستگار با بیان اینکه روز به روز شاهد اقتدار نظام و نزول ابرقدرت ها هستیم گفت: در دوران هشت سال دفاع مقدس شهدای والامقامی تقدیم انقلاب اسلامی ایران کردیم که امروز باید ادامه دهنده راه این شهدای والامقام باشیم.

وی افزود: دفاع مقدس در جمهوری اسلامی ایران به تمام دنیا ثابت کرد که ایمان، اراده و عزم راسخ بر تمام تجهیزات دشمنان پیروز شد. ما در مقابل کشوری قرار گرفتیم که با کمک ابرقدرت های دنیا اداره‌ و تامین می‌شد اما با این حال با همه مشکلاتی که در آن زمان بر کشور حاکم بود با افتخار از این آزمون بزرگ بیرون آمدیم و اجازه ندادیم یک وجب از خاک عزیزمان از دست برود.

نماینده ولی فقیه در سپاه خوزستان گفت: همین رشادت و سربلندی جوانان ما باعث شد ایران به یک کشور مقتدر و قدرتمند در دنیا تبدیل شود و در طی سالیان گذشته نیز با تلاش متخصصان ایرانی تجهیزات نظامی و دفاعی ما رشد قابل توجهی داشته است.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس مردم ایران ثمره مقاومت مجاهدانه و تکیه بر توان داخلی را به خوبی احساس کردند گفت: جنگ نابرابر تحمیلی نشان داد مقاومت و ایستادگی با تکیه بر نیروهای داخلی راه پیروزی و مقابله بر دشمنان است.

همزمان با آغاز نخستین روز از هفته دفاع مقدس، یگان های نیروهای مسلح خوزستان در اهواز روز یکشنبه با برپایی رژه حماسی همزمان با سراسر کشور، اقتدار و توان رزمی خود را به نمایش گذاشتند.

۳۱ شهریورماه سال ۱۳۵۹ ارتش متجاوز بعث عراق با عبور از مرزها به خاک میهن اسلامی حمله کرد.

سال گذشته در زمان برگزاری رژه نیروهای مسلح به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در چنین روزی، تروریست ها با حمله به محل رژه در اهواز ۲۴ نفر را شهید و بیش از ۶۰ را مجروح کردند.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x