رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفتی خوزستان:

پرداخت نشدن مطالبات کمر سازندگان نفتی را شکسته است

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان گفت: شرایطی که اکنون در بحث عدم پرداخت مطالبات از سوی شرکت‌های نفتی به سازندگان وجود دارد، خود به خود باعث رکود در حوزه تولید شده است و شرایط حیات را برای قطعه‌سازان حوزه نفت و گاز دشوار کرده است.

به گزارش اهواز نوین، علی کرانی ، با اشاره به مطالبات سازندگان و قطعه‌سازان حوزه نفت و گاز از شرکت‌های نفتی و حفاری اظهار کرد: علی رغم اینکه مدیران از اوضاع گل و بل بل سخن می‌گویند اما شرایط اصلا به این شکل نیست و بحث مطالبات سازندگان و قطعه سازان حوزه نفت و گاز کمر این واحدها را شکسته است.

کرانی افزود: واحدهای سازنده‌ای که به ویژه در حوزه نفت و گاز کار می‌کنند کاملا مستأصل شده‌اند و نمی‌دانند برای ادامه حیات خود چه کاری را انجام بدهند زیرا میزان مطالبات آن‌ها از شرکت نفت و حفاری به شکلی است که ادامه فعالیت آن‌ها بسیار دشوار شده است.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان با بیان اینکه هزینه‌های تولید به ویژه هزینه مواد اولیه افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: شرکت‌های سازنده برای شرکت‌های نفت و حفاری که دولتی هستند کار می‌کنند اما این شرکت‌ها هزینه و مطالبات واحدهای تولیدی را پرداخت نمی‌کنند و زور این واحدها نیز به این شرکت‌های بزرگ برای دریافت مطالباتشان نمی‌رسد.

کرانی ادامه داد: شرایطی که اکنون در بحث عدم پرداخت مطالبات از سوی شرکت‌های نفتی به سازندگان وجود دارد، خود به خود باعث رکود در حوزه تولید شده و شرایط حیات را برای این قطعه‌سازان دشوار کرده است.

وی عنوان کرد: صنایع اکنون ناامید هستند و نمی‌توانند برای آینده خود برنامه‌ریزی کنند زیرا نبود سرمایه در گردش و سایر مسایل و مشکلات حوزه تولید کار را برای این واحدهای تولیدی در استان خوزستان سخت کرده است.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان خاطرنشان کرد: فقط در خوزستان است که به صنایع کوچک تا این حد آسیب وارد می‌شود. اکنون این آسیب‌ها و مشکلات واحدهای صنعتی تا حدی است که بسیاری از آن‌ها نمی‌دانند می‌توانند در آینده فعالیت تولیدی داشته باشند یا خیر و این موضوع بسیار دردناک است.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of