آماده‌باش ۱۱۴ اكيپ دامپزشكی خوزستان در عيد قربان

مديركل دامپزشكی خوزستان از آماده‌باش ۱۱۴ اكيپ دامپزشكی خوزستان به مناسبت عيد قربان خبر داد.

به گزارش اهواز نوین،، مصطفی کنارکوهی اظهار کرد: همزمان با عيد سعید قربان، نظارت بهداشتی بر كشتار دام در تمامی شهرستان‌های خوزستان توسط ۱۱۴ اكيپ مستقر در ميدان‌های عرضه دام زنده و كشتارگاه‌ها انجام می‌شود.
کنارکوهی افزود: این اکیپ‌ها در قالب ۶۶ گروه ثابت و ۴۸ گروه سیار نظارتی در سطح استان از ساعت ۷ تا ۱۳ روز عید قربان خدمت‌رسانی می‌کنند. در اجرای این طرح، علاوه بر نظارت بهداشتی بر عرضه و ذبح دام، نظارت شرعی نیز انجام می‌شود و ۴۱ ناظر ذبح شرعی نیز در این زمینه فعالیت می‌کنند.
وی گفت: خريداران دام‌های قربانی می‌توانند با مراجعه به اكيپ‌های مستقر در ميدان‌های عرضه دام و كشتارگاه‌ها از سلامت دام خريداری شده اطمينان حاصل كنند.
مديركل دامپزشكی خوزستان تصریح کرد: رعايت نكردن مسائل بهداشتی و كشتار دام در منازل و معابر، احتمال بروز و انتقال بيمار‌ی‌های مشترك از جمله تب كريمه كنگو را افزايش می‌دهد بنابراین از شهروندان و هم استانی‌ها می‌خواهيم كشتار دام‌های قربانی خود را با نظارت دامپزشكی انجام دهند.
وی بیان کرد: تمام كشتارگاه‌های دام در سطح خوزستان در روز عيد سعيد قربان آماده ارائه خدمات هستند و به شهروندان توصيه می‌شود به منظور رعايت مسائل بهداشتی و زيست‌محيطی، دام‌ها را برای قربانی به كشتارگاه انتقال دهند و پس از تاييد بهداشتی لاشه توسط بازرسين مستقر در كشتارگاه به استفاده از آن اقدام كنند.

 

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x