سردار سلامی:

اجرای ۱۶ طرح برای توسعه زیرساخت‌های ملی خوزستان

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ۱۶ پروژه زیرساختی مختلف نظیر آبرسانی و خطوط حمل و نقل ریلی در خوزستان در دست اجرا است و گام‌های بلندی برای توسعه زیرساخت‌های ملی با هدف توسعه اقتصاد کشور برداشته شده است.

به گزارش اهواز نوین سرلشکر حسین سلامی روز پنج شنبه در حاشیه بازدید از منطقه بامدژ اهواز و پروژه‌های ملی قرارگاه خاتم الانبیا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف اصلی ما از این سفر، بازدید از مناطق سیل زده خوزستان است که امیدواریم روز به روز شاهد بهبود وضعیت رفاهی و معیشتی مردم این استان به ویژه در مناطق سیل زده باشیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: همچنین در این سفر از تعدادی پروژه مهم قرارگاه خاتم الانبیا (ع) در مجموعه استان بازدید شد که امید است این پروژه‌ها در زمان مشخص شده، به پایان برسد.

وی گفت: با توجه به اهمیت راهبردی سیستم حمل و نقل کشور در مسیر توسعه و ارتقای کیفیت اقتصادی کشور، پروژه دو خطه کردن راه آهن بندر امام – اندیمشک از جمله پروژه‌های استراتژیک بوده که توسط قرارگاه خاتم الانبیا در حال اجرا است.

سرلشکر حسین سلامی بیان کرد: طول این خط حدود ۲۷۵ کیلومتر است که مسیر اندیمشک تا اهواز ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: انتظار می‌رود این پروژه هرچه سریع‌تر به بهره برداری برسد تا ما شاهد گسترش کیفیت کمی و کیفی حمل و نقل استراتژیک در استان خوزستان باشیم و بی شک این پروژه بزرگ کمک شایانی به توسعه اقتصاد کشور می‌کند.

وی گفت: خوزستان در ماه‌های گذشته مانند دوران دفاع مقدس کانون همبستگی و ظهور احساسات ملی بود و تمام ملت ایران در سیلاب در کنار مردم خوزستان حضوری فعال داشتند.
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اکنون در فرایند بازسازی، ترمیم و نوسازی مناطقی هستیم که تحت تأثیر سیل قرار گرفته‌اند و سعی داریم با تلاش‌های گسترده، شرایط اجتماعی و معیشتی مردم را به بالاتر از شرایط پیش از سیل برسانیم.

سرلشکرسلامی افزود: اکنون گروه‌های جهادی با تمام ظرفیت در مناطق سیل زده استان حضور دارند و شب گذشته در بازدید از این گروه‌های جهادی در منطقه ملاشیه و عین دو اهواز شاهد انگیزه بالایی در میان این گروه‌های جهادی بودیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته از مناطق عین دو و ملاشیه اهواز بازدید کرد و روز پنج شنبه نیز با حضور در منطقه بامدژ از روند اجرایی پروژه‌های خانم الانبیا (ع) در زمینه توسعه خطوط ریلی دیدن کرد و پس از آن نیز در نشست بررسی پروژه طرح آبرسانی شرق اهواز حضور یافت.

0/5 (0 Reviews)