اسناد مالکیت ناحیه صنعتی گتوند صادر شدند

رئیس اداره ثبت املاک و اسناد گتوند گفت:پس از نزدیک یک دهه وقفه بدلیل مشکلات حقوقی و موانع ثبتی، اسناد مالکیت قطعات متعلق به شرکت شهرک های صنعتی خوزستان در شهرستان گتوند صادر شدند.

امیرمسعود فاطمیان روز چهارشنبه افزود: اسناد مالکیت ناحیه صنعتی گتوند واقع در پلاک ۱۷ بخش پنج حوزه ثبتی شهرستان بدلایل متعددی از جمله کاداستر نداشتن پلاک اصلی و آشفتگی وضعیت ثبتی پلاک، استقرار در اراضی ملی و واگذار نشدن این اراضی از ناحیه دولت به شرکت موصوف، صدور برخی از اسناد مالکیت به نام وزارت جهاد کشاورزی در سال‌های گذشته و قبل از تصویب قانون تأسیس شرکت شهرک‌های صنعتی و بیم صدور سند مالکیت معارض و … با موانع جدی روبرو بود.
وی ادامه داد: همدلی و همکاری ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری، جهاد کشاورزی، امور اراضی و انجام نقشه برداری توسط شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان و کارشناسی چندین ماهه کارکنان ثبت اسناد و املاک گتوند و حمایت اداره کل ثبت استان و دادگستری شهرستان موجب شد موانع موصوف رفع و آرزوی صدور اسناد مالکیت این اراضی به واقعیت تبدیل شود.
مدیر شهرک‌ها و نواحی صنعتی شوشتر و گتوند نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تشکر و قدردانی از همکاری اداره ثبت اسناد و املاک، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گتوند در روند کاری صدور اسناد مالکیت ناحیه صنعتی گفت: تلاش‌ها و پیگیری‌های شرکت شهرک‌های صنعتی استان و شهرستان و همکاری این ادارات و دستگاه‌ها در سال‌های اخیر منجر به صدور اسناد مالکیت ناحیه صنعتی گتوند شد.
اسماعیل رحمانی پور یکی از مشکلات جدی واحدهای تولیدی برای جذب تسهیلات بانکی را اسناد مالکیت عنوان کرد و افزود: سند می‌تواند نقش مهمی در جذب تسهیلات بانکی توسط واحدهای راکد مستقر در ناحیه صنعتی و احیای مجدد آنها و همچنین جذب سرمایه گذاران جدید، رونق تولید و ایجاد اشتغال در ناحیه صنعتی گتوند داشته باشد.
به گزارش ایرنا، ناحیه صنعتی گتوند با هدف اشتغالزایی، رونق کسب و کار و توسعه شهرستان در زمینی به مساحت ۲۴ هکتار بنا شده است.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of