معضل ۳۰ ساله زباله ایذه و انتظار یک شبه برای حل بحران

با توجه به به وجود آمدن بحران زباله در ایذه و بازگشت به کار مجدد شهردار این شهر، برنامه‌های جدید برای حل این مشکل در دستور کار قرار گرفت.

بدون شک مسئله انباشت زباله در خیابان‌های شهر ایذه را می‌توان به یکی از بحران‌های شهری سه دهه اخیر در حوزه محیط‌زیست و آلودگی آن معرفی کرد، جایی که این بحران در روزهای تعلیق شهردار و نبود وی برای سر و سامان دادن به این مسئله باعث تجمع اهالی روستای راسفند و نوترگی و جلوگیری آنها از انتقال سایت مجاور به این منطقه شد.

همزمان با بازگشت اسدی‌زاده به ساختمان شهرداری اوضاع کمی آرام گرفت و بحران از خیابان‌های سطح شهر به حاشیه شهر کشانده شد تا این بار در نبود یک سایت جایگزین، اهالی منطقه سرقنات از وضعیت پیش آمده در دپوی زباله‌ها در انتهای محله خود ابراز گلایه داشته باشند.

این در حالی بود که گزارش این مشکل با شیطنت برخی از شهروندان با بازگشت شهردار ایذه به کار خود؛ در روزهای گذشته به شبکه‌های تلویزیونی معاند و خارج از کشور کشیده شد تا عده‌ای از فضای به وجود آمده به دنبال ایجاد جنجال‌های سیاسی در ایذه باشند.

حل بحران ۳۰ ساله با یک شب زمان ممکن نیست

شهردار ایذه در واکنش به مشکلات پیش آمده در مسئله زباله‌های شهری ایذه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار کرد: بحران زباله در شهرستان ایذه و عدم سامان‌دهی وضعیت زباله‌ها در سایت روستای راسفند به دوره یک مدیر و مسولان فعلی شهرستان بر نمی‌گردد و در ۳۰ سال گذشته تا‌کنون حاصل شده است.

غلامحسین اسدی‌زاده با بیان اینکه ما گوشه کوچکی از چند دهه مدیریت شهری مدیران مختلف در شهرستان ایذه هستیم و مرتبط کردن این بحران چند دهه‌ای به مدیریت کنونی قابل پذیرش نیست، ادامه داد: ما از شهروندان، اهالی روستاهای راسفند و نوترگی به دلیل مشکلات پیش آمده پوزش می‌خواهیم ولی باید به این نکته توجه داشت که حل این معضل به صورت یک شبه انجام نمی‌پذیرد.

ایجاد این بحران‌ها در دوران تعلیق من بود

وی با اشاره به تعلیق بودن خود به مدت ۳ ماه و دوری از فضای پیش آمده در عدم حضور در مدیریت شهرداری اضافه کرد: فشارهایی که در پی انباشت زباله‌ها در خیابان‌های شهر و سایت زباله وجود دارد را قبول دارم، ایجاد این بحران‌ها در دوران تعلیق من بود ولی با توجه به آغاز به کار مجدد، با برنامه های فشرده و جدید پیگیر حل سریع این مسئله در شهرستان هستیم.

اسدی‌زاده با تاکید بر اینکه به دنبال بهترین و رضایت‌بخش‌ترین راه ممکن برای حل مشکل به وجود آمده هستیم، گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که برای حل این مسئله در نظر داریم، باز هم از انتقادات و راه کارهای مردمی نیز استقبال می‌کنیم تا همه در کنار هم به بهترین شیوه از این معضل خارج شویم.

وی با بیان اینکه از روز بازگشت مجدد خود به شهرداری برای آگاهی مجدد از روند انجام پروژه‌ها و کارها در حال گشت‌زنی و سرکشی به محلات مختلف شهر هستم، افزود: در رابطه به معضل دفع زباله‌ها نیز ۳ جلسه تشکیل و ۳ نقطه برای ایجاد سایت جدید زباله‌های شهری در نظر گرفته شده است.

اسدی‌زاده با بیان اینکه اعتبار اولیه برای آغاز به کار اصولی سایت زباله در ایذه جذب شده است ادامه داد: پس از آغاز دیوارکشی سایت مورد نظر، بلافاصله وارد بخش بازیافت و دفع اصلی خواهیم شد.

شهردار ایذه با تاکید بر اینکه برای حل مشکلات شهری قطعا مشارکت و راه‌کارهای شهروندان نیز نیاز است و به آنها توجه ویژه‌ای داریم، افزود: برای آینده شهری در ایذه بهترین و جدیدترین برنامه‌های موجود را در نظر گرفته‌ایم و با برنامه‌ریزی‌های خود به دنبال ایجاد تحولات جدید در شهر هستیم.

0/5 (0 Reviews)
0 0 vote
Article Rating
اشتراک
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x