سند توسعه شیلات خوزستان با ۳ سال تأخیر، شهریور امسال رونمایی می‌شود

غلامرضا افتخاری نسب، سرپرست اداره کل شیلات خوزستان در نشستی اظهار کرد: سند توسعه صنعت شیلات و آبزیان خوزستان در دست مطالعه و تدوین است و تا پایان تابستان به ما تحویل داده می‌شود.

سند توسعه شیلات خوزستان، براساس چشم‌انداز ۲۰ سال آینده قرار بود در مهرماه سال ۹۵ رونمایی شود، اما پس از وعده‌های زیاد قرار شده که کمتر از دو ماه دیگر از این طرح رونمایی شود.

۴ سال پیش برای تدوین سند توسعه شیلات ۳۰۰ میلیارد تومان مصوب و ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شد اما رئیس سازمان برنامه و بودجه خوزستان در این باره گفت: این سند قرار بود در مهرماه سال ۹۵ تدوین شود و علی‌رغم محدودیت‌های مالی، ما هیچ مشکلی در تخصیص و تزریق اعتبارات بیشتر برای تدوین سند توسعه شیلات استان نداریم.

استاندار خوزستان هم سال گذشته با انتقاد از طولانی شدن زمان رونمایی از سند توسعه شیلات خوزستان وعده رونمایی از آن را تا پایان سال ۹۷ اعلام کرده بود که با گذشت حدود یک سال از این وعده قرار است شهریور امسال این سند رونمایی شود.

مدیرکل سابق شیلات خوزستان درباره سند توسعه شیلات استان می‌گوید: در سند جدید به دنبال شناسایی ظرفیت‌های شیلاتی در همه شهرها بودیم و برای نمونه با نگاه سرمایه‌گذاری به آب شور لالی و زهاب‌های خرمشهر که هم اکنون به‌عنوان یک معضل شناخته می‌شوند، پرداختیم.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of