آئین نماز جمعه در نقاط مختلف خوزستان اقامه شد

آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در آخرین جمعه از تیرماه ۱۳۹۸ با حضور اقشار مختلف مردم خداجو در شهرهای مختلف استان خوزستان اقامه شد.

امام جمعه موقت دزفول: ملت ایران کوتاهی در برابر مسایل هسته ای را نخواهد بخشید

امام جمعه موقت دزفول تداوم برنامه های هسته ای را از مطالبات مردمی دانست و گفت: ملت ایران کوتاهی مسوولان در برابر مسائل هسته ای را نخواهند بخشید.

بحجت الاسلام مرتضی بیگدلی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه دزفول در مصلای امام علی (ع) افزود: اگر مسؤولان در خصوص هسته‌ای یک قدم عقب نشینی کنند ملت آنها را نخواهند بخشید.
وی افزود: اخیراً شاهد تحرکاتی در کشور هستیم و برخی افراد نگرانی خود را از تنش‌های منطقه ابراز می‌کنند و با القای مذاکره سعی دارند با مصاحبه، هشدار و سرزنش نگرانی خود را در این رابطه نشان دهند این در حالی است که آمریکا به هیچیک از تعهدات خود در مذاکرات عمل نکرده و نمی‌توان دوباره به وی اعتماد کرد.
حجت الاسلام بیگدلی گفت: مردم نمی‌خواهند زیربار ذلت بروند و در جهت منافع آمریکا گام بردارند بلکه می‌خواهند قاطعانه مقاومت کنند و فرصتی بدهند تا مسؤولان جبران کنند.

خطیب جمعه دزفول در ادامه به بیان ویژگی های ائمه جمعه پرداخت و گفت: مردمی بودن، انقلابی گری، صداقت، صمیمیت و اجتناب از گرایش به سمت صاحبان ثروت و منصب، ایجاد وحدت و همدلی، تقویت روحیه اجتماعی مردم را از جمله ویژگی‌های امام جمعه‌ها دانست و گفت: امامان جمعه باید گفتمانی طراحی کنند که در راستای ارزشهای اسلامی و انقلابی باشند.
وی افزود: امامان جمعه در مواجهه با جریانات سیاسی عدالت را رعایت کنند و از احزاب خاصی حمایت نکنند.
امام جمعه موقت دزفول اظهار داشت: امامان جماعت باید ترویج روحیه امید را در دستور کار قرار دهند و جوانان را به فعالیت جهادی در روستاها تشویق کنند.
وی در ادامه انتصاب هادی طحان نظیف از فرزندان دزفول را به عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان تبریک گفت.

امام جمعه مسجدسلیمان: دفاع از انقلاب در مسجدسلیمان سخت شده است

اهواز – ایرنا- امام جمعه مسجدسلیمان گفت: دفاع از انقلاب در شهرستان مسجدسلیمان سخت شده اما با این وجود این مردم ولایتمدار همچنان پای انقلاب و نظام ایستاده‌اند.

حجت الاسلام محمد صادق امینی روز جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار داشت: مردم مسجدسلیمان در سال‌های گذشته با سختی‌های فراوانی دست و پنجه نرم کردند اما با این وجود پای انقلاب ایستاده‌اند و شهدای فراوانی را تقدیم این نظام و انقلاب کردند.

امام جمعه مسجدسلیمان ادامه داد: حماسه‌های باشکوهی در این شهرستان از جمله ۲۲ بهمن رقم خورده و باید قدر این مردم را بدانیم.

وی بیان کرد: ۷۳ درصد مردم این شهرستان به دکتر روحانی رای دادند و عنایت خاصی نسبت به این دولت دارند لذا باید در چنین شرایطی برای کمک به مردم تلاش بیشتری از سوی دولت صورت گیرد.

حجت الاسلام امینی اظهار داشت: رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، استاندار خوزستان و سایر مقامات استانی و کشوری بارها به این شهرستان سفر کرده اند و از مناطق زلزله‌زده بازدید کردند که این اقدام شایسته تقدیر است.

امام جمعه مسجدسلیمان ادامه داد: در این شهرستان بسیاری از طرح‌هانیمه تمام مانده و جاده‌های این شهرستان مشکلات فراوانی دارند همچنین در بخش صنعتی در مسجدسلیمان مشکلات زیادی وحود دارد.

وی گفت: اگرچه در سال‌های گذشته با تلاش استاندار خوزستان اقدامات خوبی در زمینه تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و بحث اشتغال زایی در این شهرستان صورت گرفته اما مردم این شهرستان همچنان نیازمند یک عزم ملی هستند.

حجت الاسلام امینی تصریح کرد: اگر به مسجدسلیمان توجه نشود می‌تواند فاجعه انسانی را به دنبال داشته باشد چرا که بحران‌های زیرزمینی این منطقه را به شدت تهدید می‌کنند.

وی اظهار داشت: رسانه‌های خوزستان در این روزها مشکلات این شهرستان را به خوبی منتقل کردند که جا دارد از تک تک آنها تقدیر کنیم و امید است که همچنان به صورت جدی مشکلات این شهرستان را در رأس اخبار خود قرار دهند.

وی بیان کرد: کدام شهر را سراغ دارید که حتی یک زیرگذر به نام جمهوری اسلامی نداشته باشد، کدام شهر در ایران ۲۵ کیلومتر مشکل فاضلاب دارد و در آن کمبود آب آشامیدنی یکی از معضلات جدی است.

حجت الاسلام امینی گفت: مسجدسلیمان از نظر بیکاری سرآمد کشور است در حالی که نجیب‌ترین مردم در آن زندگی می‌کنند و شایسته بهترین‌ها هستند.

امام جمعه آبادان: مسکن به یک چالش جدی در آبادان تبدیل شده است

آبادان – ایرنا – امام جمعه آبادان با ابراز نگرانی از گرانی مسکن در این شهرستان گفت: مسکن به یک چالش جدی در آبادان تبدیل شده است که نیاز به مدیریت دارد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیم پور در آئین عبادی سیاسی جمعه این هفته در مصلای آبادان با بیان اینکه ۴۰ تا ۵۰ درصد درآمد مردم صرف هزینه اجاره مسکن می‌شود، گفت: با توجه به اینکه بخش عظیمی از مردم اجاره نشین هستند و خانواده‌های بدون مسکن با مشکلات عدیده ای مواجه هستند لازم است تا مسئولان برای حل این مشکل چاره اندیشی کنند.

وی رفع مشکل مسکن را از وظایف حاکمیتی بیان کرد و گفت: تلاش برای رفع مشکل مسکن یکی از اقدامات نظام بوده که به درستی مدیریت نشده است.

امام جمعه آبادان گفت: دولت، مجلس و مسئولان باید وارد عمل شده و با چاره اندیشی مشکل مسکن مردم به ویژه قشر ضعیف را حل کنند.

حجت الاسلام ابراهیم پور در ادامه گرفتاری‌های امروز را ناشی از رواج دروغ و تهمت در فضای مجازی دانست و گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری یکی از مصادیق تقوا اجتناب از ناامید کردن جوانان است لذا دشمن به دنبال ناامید کردن جوانان ایران اسلامی است و باید هوشیار باشیم.

وی افزود: جامعه‌ای که امید داشته باشد در آن نشاط و سلامت اجتماعی و روانی به وجود خواهد آمد و بستر اجتماعی آن رشد می‌کند و سرمایه اجتماعی بالا می‌رود.

وی رکن اصلی جنگ نرم دشمن را مسئله ناامید کردن جوانان دانست و گفت: دشمن انواع توطئه‌ها را برای ناامید کردن جوانان به کار برده و تبلیغات رسانه‌ای را فعال کرده بنا بر این باید هوشیار باشیم.

امام جمعه آبادان با بیان اینکه دشمن با خبرسازی دروغ می‌خواهند دل جوانان ما را خالی کنند گفت: تمام تلاش دشمن این است که به اهداف خود برسد.

امام جمعه موقت اندیمشک: دشمن از جایگاه نهاد شورای نگهبان می ترسد

امام جمعه موقت اندیمشک گفت: دشمن از جایگاه با ارزش شورای نگهبان با توجه به اثرگذاری آن می ترسد.

حجت الاسلام سیدولی الله مهدوی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه اندیمشک افزود: شورای نگهبان در دوره‌های مختلف از جمله انتخابات جایگاه باارزش خود را ثابت کرده است.
وی جایگاه شورای نگهان را در پیشبرد اهداف والای انقلاب محوری دانست و گفت: دشمن با تلاش گسترده می‌خواهد مردم را نسبت به نهادهای مهم کشور بدبین کند.
امام جمعه موقت اندیمشک با اشاره به شهادت تعدادی از فرزندان ایران اسلامی در کردستان گفت: پاسخ کوبنده سپاه به متعرضان امنیت کشور، موجب متعجب شدن بسیاری از کشورها شد.
وی اظهار کرد: هرکس به امنیت و خطوط قرمز ما متعرض شود با پاسخ مقتدرانه فرزندان این ملت مواجه می‌شود.
حجت الاسلام مهدوی در ادامه گفت: تأمین مسکن برای بسیاری از اقشار مردم مشکل است و دولت و مسئولین باید چاره اندیشی کنند.
وی گفت: هزینه‌های زندگی فراوان است و باید، این هزینه مسکن با برنامه ریزی از دوش مردم برداشته شود.
خطیب جمعه اندیمشک گفت: لحاظ کردن مالیات بر مسکن از جمله خانه‌های بدون سکونت سبب بسته شدن دست سودجویان خواهد شد.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of