طرح سلامت دهان و دندان برای دانش‌آموزان خوزستانی اجرا می‌شود

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان گفت: طرح سلامت دندان و دهان یا دندان عاری از پوسیدگی، هر ساله برای دانش آموزان پایه ششم انجام می‌شد اما امسال علاوه بر دانش آموزان پایه ششم، دانش آموزان پایه هفتم نیز تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند.

محمود معزی اظهار کرد: طرح سلامت دهان و دندان عاری از پوسیدگی با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی استان هر ساله انجام می‌شود که سال قبل فقط برای دانش آموزان پایه ششم انجام شد اما امسال برای دانش آموزان پایه هفتم نیز انجام می‌شود.

وی افزود: در استان خوزستان این طرح برای بیش از ۸۰ هزار دانش‌آموز انجام شد. امسال قرارداد جدیدی منعقد شد که بر مبنای آن این طرح برای دانش‌آموزان پایه هفتم نیز انجام می‌شود.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: هدف اصلی این طرح ارتقای سطح سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان است. البته در پایه اول دبستان نیز طرحی برای سلامت دندان و دهان وجود دارد اما در پایه ششم علاوه بر معاینه دندان و دهان؛ ترمیم دندان، عصب‌کشی، جرم‌گیری و… نیز انجام می‌شود.

معزی ادامه داد: این طرح برای دانش‌آموزان روستایی و دانش‌آموزانی که در شهر‌هایی با کمتر از ۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند، کاملا رایگان انجام می‌شود. براساس شاخص دندان عاری از پوسیدگی dmft، این شاخص در استان خوزستان کمی بالا بود اما خوشبختانه امسال کاهش یافته است.

0/5 (0 Reviews)