سیلاب تا ۵۰ درصد برعملکرد انگور غزاویه تاثیر گذاشت

دهیار غزاویه بزرگ با اشاره به خسارتی که سیلاب امسال به مزارع انگور وارد کرده است، گفت: سیلاب حدود ۵۰ درصد بر روی عملکرد انگور تاثیر گذاشته است و مکانیزم رشد درختچه‌های انگور خشک شده و یا از بین رفته است.

علی نواصر اظهار کرد: حدود ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان کارون مربوط به تاکستان‌های انگور است که از این میزان ۷۰ هکتار در روستای غزاویه بزرگ و مابقی به صورت پراکنده در سطح شهرستان وجود دارد.

وی افزود: زمین‌های کشاورزی انگور در شهرستان کارون در روستاهای بهر، موران، چمیان، اسلام آباد چمیان، و عیلیه و علوه وجود دارد.

دهیار غزاویه بزرگ در رابطه با انواع انگورهایی که در سطح شهرستان برداشت می‌شود، گفت: انگور رقم اول ما سلطانی است، بعد از آن عسکری بی دانه و بادانه و انگور قرمز که در اردیبهشت ماه به صورت غوره راهی بازار می‌شود.

نواصر افزود: در مرحله اول در ۱۵ فروردین تا اوایل اواخر اردیبهشت انگور به صورت برگ چینی برای مصرف داخل استان و فروش به استان کرمانشاه است.

وی با اشاره به خسارتی که سیلاب امسال به مزارع انگور وارد کرده است، عنوان کرد: سیلاب حدود ۵۰ درصد بر روی عملکرد انگور تاثیر گذاشته و مکانیزم رشد درختچه‌های انگور یا خشک شده و یا از بین رفته است.

نواصر افزود: سیلاب وارد باغات نشده است اما به شکل زهاب وارد زمین‌های انگور شد و تاثیرات بدی بر رشد و حجم برداشت انگور گذاشت.

وی گفت: با توجه به حجم محدود مساحت مزارع انگور در سطح شهرستان کارون انگور تولیدی فقط برای مصرف داخل استان است.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
Notify of