وضعیت عادی در مسجدسلیمان/ ارزیابی خسارت ها توسط ۲۰ گروه

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: ۲۰ گروه ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب منزل به منزل در حال ارزیابی خسارت زلزله‌زدگان مسجدسلیمان است.

کیامرث حاجی زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت خدمات‌رسانی و بررسی میزان خسارت وارد شده اظهار داشت: ۲۰ گروه ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب منزل به منزل در حال ارزیابی خسارت زلزله‌زدگان مسجدسلیمان هستند.

وی با اشاره به پنج سورت پرواز بالگرد به مناطق گوناگون زلزله‌زده مسجدسلیمان طی روز جاری برای امدادرسانی، خاطرنشان کرد: تاکنون در بخش گلگیر ۲۰۰ تخته چادر، ۱۰ هزار آب بسته‌بندی و تعداد موردنیاز بسته‌های غذایی در میان خانوارها توزیع شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان ادامه داد: در بخش مرکزی مسجدسلیمان نیز تاکنون ۱۰ هزار آب بسته‌بندی و ۱۰۰ تخته چادر و بسته‌های غذایی بین زلزله‌زدگان منطقه توزیع شد.
وی به آمادگی ورزشگاه و مدارس ایمن منطقه برای اسکان زلزله‌زدگان اشاره و عنوان کرد: مردمی که از استحکام خانه‌های خود اطمینان ندارند می‌توانند در این منطقه مستقر شوند.
همکاری بسیج و نیروی انتظامی برای تامین امنیت
 فرمانده انتظامی مسجدسلیمان با اشاره به خدمات نیروهای بسیج به آسیب‌دیدگان از زلزله گفت: نیروهای بسیجی شهرستان مسجدسلیمان در گشت‌زنی به‌ خوبی با نیروی انتظامی همکاری کردند و در طول شب برای آرامش مردم گشت‌هایی را تشکیل دادند.
علی حسینی گفت: باوجود اینکه تجهیزات مربوط به دوربین‌های مداربسته برای مسجدسلیمان تهیه‌شده، اما هنوز این امکانات نصب نشده و برای ارتقا امنیت نیازمند اقدام و گسترش امکانات هستیم.
۴۷۰ خانوار از زلزله مسجدسلیمان متاثر شدند
علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان امشب در گفتگو با رهیاب اظهار کرد: ۴۷۰ خانوار به تعداد ۲ هزار و ۱۱۵ نفر در بخش گلگیر و مرکزی شهرستان مسجدسلیمان متأثر از زمین‌لرزه ۵٫۷ ریشتری شدند که از این تعداد، ۳۷۸ خانوار به تعداد یک هزار و ۷۰۱ نفر از خدمات جمعیت هلال‌احمر بهره‌مند شدند.

وی افزود: ۱۱۵ نفر در اثر زمین‌لرزه مسجدسلیمان مصدوم شدند و به ۱۰ نفر مصدوم نیز در مناطق مرغاب، سوسن، سراک و مرکزی شهرستان ایذه خدمات امدادی ارائه شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به فوت یک فرد میانسال در اثر سکته قلبی، عنوان کرد: با توجه به احتمال بروز پس‌لرزه در مناطق مختلف مسجدسلیمان و تخریب برخی از منازل ۳۷۸ خانوار در شب گذشته اسکان اضطراری شدند.

0/5 (0 Reviews)
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x