مصرف برق خوزستان همچنان در وضعیت هشدار قرار دارد

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه مصرف برق درخوزستان طبق آخرین پایش نقشه برق کشور ، قرار داشتن در وضعیت زرد است، گفت: مشترکان با کاهش حداقل پنج درصدی در مصرف برق خود، شبکه را در حالت سبز و پایدار قرار دهند.

محمود دشت بزرگ روز دوشنبه د بیان کرد: در یکشنبه هفته جاری مصرف هشت هزار و ۷۷ مگاواتی برق در شبکه رخ داد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۴.۱۹ درصد رشد داشته است.

وی رشد ۴.۱۹ درصدی را نشانی از مصرف نگران کننده دانست و افزود: در ماه های گرم که از قبل بار سرمایشی به شبکه اضافه شده و شبکه در اوج مصرف است نباید چنین رشدهایی در شبکه رخ دهد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان ادامه داد: با مصرف هشت هزار و ۷۷ مگاوات در ۲۴ ساعت گذشته در خوزستان، امسال تاکنون برای ششمین بار از پیک پارسال نیز عبور کردیم.

دشت بزرگ با بیان اینکه تاکنون به غیر از چند مورد جزیی ناشی از آسیب تجهیزات، خاموشی در شبکه انتقال و فوق توزیع این شرکت رخ نداده، بیان کرد: تمهیدات لازم برای پایداری شبکه اندیشیده شده و مصرف بهینه برق از سوی مشترکان می تواند این پایداری را تضمین کند.

وی از مشترکان خواست با توجه به پیش بینی افزایش دما، استفاده از وسایل پر مصرف را در ساعت های پایانی شب یا اوایل صبح که خارج از ساعت های پیک (۱۳ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳) است، انجام دهند.

بنابراین گزارش، به دلیل صرفه جویی در مصرف برق و جلوگیری از قطعی برق ساعت کاری ادارات خوزستان از ۱۹/ ۳ / ۹۸ تا ۱۵ /۶ / ۹۸ از ساعت هفت تا ۱۳ خواهد بود.

ادارات و دستگاه‌های اجرایی خوزستان ۲۲ خرداد و پنجم تیر ۹۸ به دلیل افزایش دما تعطیل اعلام شدند و ساعت اداری در خوزستان در روزهای یکشنبه و دوشنبه (۱۶ و ۱۷ تیر) به دلیل پیش بینی افزایش دمای هوا تا ساعت ۱۲ ظهر کاهش یافت.

0/5 (0 Reviews)