پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به کشاورزان سیل زده خوزستان شروع شد

مدیر گروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان گفت: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بلند مدت به کشاورزان سیل زده، روز یکشنبه از سوی بانک های عامل استان شروع شد.

محمد آلاله افزود: دولت برای کمک به کشاورزان سیل زده خوزستان و توانمند سازی آنان ۹هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه تخصیص داده که پرداخت این تسهیلات شروع شده است.
وی گفت: از این میزان تسهیلات، سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال توسط بانک کشاورزی و بقیه توسط سایر بانکهای استان قابل پرداخت است.
مدیر گروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان در ادامه افزود: همه کشاورزان واقع در مناطق سیل زده خوزستان که در توسط کارگروه شهرستانی و استانی به بانکها معرفی شوند می توانند تسهیلات بانکی دریافت کنند.
آلاله دریافت تسهیلات قرض الحسنه را منوط به بیمه کردن اراضی کشاورزی عنوان کرد و افزود: صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان برای پوشش بیمه ای کشت های تابستانه در استان آمادگی دارد.
سیلاب مهیب فروردین ماه ۱۳۹۸ حدود ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان را زیر آب برد و بیش از ۸۷ هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی و نیشکری استان خسارت زد.
دولت برای هر هکتار گندم که در جریان سیلاب اخیر دچار آبگرفتگی شد مبلغ ۶۰ میلیون ریال کمک بلاعوض نیز پرداخت می کند.

کشاورزان محصولات تابستانه خود را بیمه کنند
مدیر گروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان گفت: کشاورزان خوزستانی محصولات تابستانه خود را در برابر حوادث غیرقابل پیش بینی و آفات بیمه کنند.
آلاله با اشاره به اینکه ذرت دانه ای و علوفه ای، کنجد، برنج و صیفی جات مهمترین کشت های تابستانه در خوزستان هستند افزود: ۱۵ تیر آخرین فرصت برای بیمه محصولات تابستانه در خوزستان است.
وی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی همچنان کشت برنج را بجز استان های شمالی، ممنوع کرده است افزود: هزینه بیمه برنج در خوزستان به صورت کامل باید توسط کشاورزان پرداخت شود و دولت یارانه ای برای بیمه برنج در خوزستان پرداخت نمی کند.

بیمه کردن همه دام های خوزستان تا پایان برنامه ششم
مدیر گروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان با اشاره به برنامه دولت برای بیمه همه دام های سبک و سنگین خوزستان تا پایان برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی کشور از همه دامداران استان خواست دام خود را بیمه کنند.
آلاله افزود: بر این اساس همه دام های استان باید هویت دار و پلاک دار شوند تا ضریب صیانت از این سرمایه ملی در دراز مدت دربرابر حوادث و بیماری ها افزایش یابد.

استان خوزستان ۳.۵ میلیون راس دام سبک و ۴۰۰ هزار راس دام سنگین دارد.

0/5 (0 Reviews)