چاپ چاپ
حرکت ۹ دی ابراز انزجار مردم از فتنه گران است/نخستین هدف سران فتنه حذف ولایت‌فقیه از صحنه انقلاب اسلامی بود

۳۳۳۸۱۸_۷۱۶

حجت الاسلام علیرضا پناهیان درگفتگو با اهوازنوین درخصوص فتنه ۸۸ اظهار کرد: دشمن از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون درصدد براندازی این نظام بوده که فتنه ۸۸ نیز با توهم تقلب یکی از اقدامات  دشمن است که آسیب های زیادی به جامعه وارد کرد از این جهت ریشه فتنه ۸۸ باید به صورت دقیق و کارشناسی مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد تا دسیسه ها و توطئه های شوم استکبار جهانی به خوبی برای مردم و افکار عمومی آشکار شود.

وی با بیان اینکه ملت با هوشمندی کامل توانستند دسیسه کشورهای بیگانه را از بین ببرند و دست آنها را از تجاوز به کشور کوتاه کنند، افزود :راهپیمایی ۹ دی یک حماسه کاملا مردمی و خودجوش بود که بدون دستور و اشاره نظام و حاکمیت خلق شد، حرکت ۹ دی، با هدف ابراز انزجار مردم از فتنه گران و گروه های نفاق به راه افتاد.

پناهیان نهم دی را محل قدرت‌نمایی ایمان ولایی مردم  فهیم کشور ایران دانست و ادامه داد: قدرت مردم در حماسه ۹دی نشان می دهد که این مردم انقلابی هر لحظه برای تو دهنی به دشمن درحال آماده باش است و قطعا ضرباتی که در آینده، دشمن از ایمان ولایی مردم دریافت می‌کند بسیار سهمگین‌تر خواهد بود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به افراد و گروه هایی که در جریان فتنه فعالیت داشتند،تصریح کرد: فتنه‌گران خواهان حضور ناظران بین‌المللی در انتخابات ۸۸ بودند اما اهداف شوم آنها از این ادعا حضور نمایندگان آمریکا و رژیم صهیونیستی در کشورمان بود تا اگر به خواسته خود رسیدند، زمینه مداخله مداوم آنها در کشور فراهم شود.

وی با اشاره به نیت بدخواهان نظام جمهوری اسلامی که تصور می کردند با ایجاد آشوب در کشور ایران می توانند به انقلاب اسلامی خاتمه دهند؛گفت:نخستین هدف سران فتنه، حذف ولایت‌فقیه از صحنه انقلاب اسلامی و پیوند بین داخل و خارج برای تغییرات ساختاری در ایران بوده است.

این استاد حوزه و دانشگاه فتنه ۸۸  را مشتبه با  فتنه های صدر اسلام توسط خوارج  دانست و افزود: در فتنه ۸۸ خواسته اصلی فتنه گران ابطال انتخابات بود. این همان شعار «لا حکم الا لله» خوارج پس از جنگ صفین است. ابطال انتخابات یعنی سست شدن قانون و حاکمیت کشور. خوارج هم می‌گفتند نه علی باشد نه معاویه که همان معنی را می دهد. امیرالمومنین هم در پاسخ آنان فرمودند پس حکومت را چه کسی باید اداره کند؟

پناهیان ادامه داد:برخی افراد ساده لوح تصور می کنند انقلاب بدون آنها جلو نمی رود و بدون نگاه آنها هیچ نگاه دیگری از سلامت و صلابت برخوردار نیست؛ این‌ها اگرچه مدعی گفت‌وگو بودند ولی واقعاً اهل گفت‌وگو نیستند؛ وقتی که باید حق و باطل روشن شود از گفت‌وگو طفره می‌رفتند از سوی دیگر کسانی به دنبال رفع حصر هستند یادشان باشد امام فرمود هرکسی مقابل شورای نگهبان قرار گیرد مفسد فی الارض است .

وی اضافه کرد: در فتنه ۸۸ ملت فهیم ایران فریب رسانه ای غرب را نخوردند از این رو فتنه از جهتی اتفاق مبارکی بود که بصیرت افزایی مردم را تقویت کرد در واقع فتنه جامعه ما را واکسینه کرد و نشان داد رسانه های غربی در کشور ما تعیین کننده سرنوشت جامعه ما نیستند.

 

لینک کوتاه مطلب :

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :