چاپ چاپ
حاشیه نویسی اهوازنوین از یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه شورای اسلامی اهواز استخدام های غیرقانونی دامن شورای شهر اهواز را گرفت/ انتقاد شدید شوراییان از عملکرد رئیس شورای شهراهواز

یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه شورای اسلامی اهواز بعداز ظهر روز گذشته در صحن علنی شورای شهر اهواز با حضور،18 نفر از اعضای شورا، معاونین شهردار و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش اهوازنوین یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه شورای اسلامی اهواز بعداز ظهر روز گذشته در صحن علنی شورای شهر اهواز با حضور،۱۸ نفر از اعضای شورا، معاونین شهردار و اصحاب رسانه برگزار شد.

علی رغم اینکه بعد از گذشت ۴۰ دقیقه از سوی رئیس و دبیر شورای شهر یکصدو پنجاه و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهواز به دلیل نرسیدن به حدنصاب، منحل اعلام شداما با اعتراض ناجی سواری و حجت الاسلام کاظم سواری این جلسه بدون قرائت قرآن ادامه پیدا کرد.

در حالیکه بحث داغ این جلسه  استخدام های فامیلی و غیر قانونی در شهرداری اهواز بود برخی از اعضای شورای شهر اهواز علی رغم اینکه بیش از این در مصاحبه با رسانه ها معتقد بودند باید فرزندان خود را استخدام کنند، تمام جلسه را باسکوت گذراندند.

برخی اعضای شورای شهر برای متهم کردن یکدیگر، دودستگی شورا ی چهارم را پیش کشیدند و معتقدبودندکه سه سال ریاست شورای شهرتوسط گروهی اداره می شدکه اکنون معترض به استخدام های غیرقانونی شوراییان در شهرداری هستند.

برخی دیگر از اعضا نیز لحن معترضین را در شان شورای چهارم و جایش را در صحن علنی نمی دانستندو این مسئله موجب شد با بحث های لفظی یکدیگر را متهم کنند.

مریم ابریشم کار، ابتسام الباجی، هدایت ممبینی، جمشید سلحشور و غلامرضا سبزعلی، از اعضایی بودندکه بعد از گذشت حدود ۴۰ دقیقه وارد این جلسه شدند همچنین علی ناصری، رامی علاسوند غائبا این جلسه بودند.

حجت الاسلام کاظم سواری در حالیکه چندین برگه را به اصحاب رسانه نشان می دادگفت : دراین لیستی که توسط رئیس شورا تهیه شده، استخدام افرادی را به اعضای شورای چهارم نسبت داده اند که دوازده سال پیش در شهرداری استخدام شده اند،نام رئیس مرکز علمی کاربردی شهرداری اهواز با چهار هزار دانشجو نیز در میان لیست استخدام های غیرقانونی است.

حجت الاسلام سواری با بیان اینکه بنده جزء اولین نفراتی بودم که از این حرکت به عنوان حرکت انقلابی نام بردم زیرا استخدام باید از مجاری قانونی انجام بگیرد و هرفردی که در شهرداری به صورت غیر قانونی استخدام شده باید اخراج شود ادامه داد:لازم است بدانید رئیس شورای شهر برای تهیه این لیست با هیچکدام از اعضا مشورت نکرده است چرادر این لیست نامی از برخی نیروهای تحمیلی اعضا به شهرداری دیده نمی شود باید اعضایی که افراد خودشان را در سیستم تزریق کردند، مشخص شوند تا تر و خشک باهم نسوزند.

ناجی سواری عضو دیگرشورا نیز با صدای بلند در صحن علنی خطاب به رئیس شورا گفت : لیستی که شما درباره استخدام های شهرداری تنظیم کردید، گزینشی است و نامی از استخدام های مناطق، سازمان ها، فضای سبز نیست، درحالی که برادر و خواهر شما جذب شده اند نه اقوام ما .

عضو شورای شهر اهواز بابیان اینکه اگر قرار است لیستی از استخدام های غیرقانونی تهیه شود، باید از ساختمان شورا، مشاوران رئیس شورا و شهردار، نیروهای سازمان های زیرمجموعه شهرداری، مناطق و فضای سبز نیز باید بررسی شود اضافه کرد: امضای رئیس شورا چهار ماه است که به دلیل داشتن چک برگشتی فاقد اعتبار است.

عاشور سواری پور دیگر عضو شورای شهر اهواز نیز در پاسخ گفت: امضای رئیس شورا هیچ مشکلی ندارد و چک حقوقی اعضا و کارمندان شورا هر ماه (از جمله در چهار ماه گذشته) را به صورت مشترک امضا می کنیم.

احمد باورصاد عضو دیگر شورای شهر نیز گوشی خود را به رئیس شورای شهر اهواز نشان داد و افزود : پسرمن در حال حاضر دانشجوی شهر دیگری است و در شهرداری استخدام نشده ، این مسئله بار حقوقی دارد که بنده از شما شکایت خواهم کرد.

سید جواد رضوی عضو دیگر شورای شهر اهواز نیز بابیان اینکه مگر در زمان ریاست شیرمردی تخلف و اختلاف در این شورا صورت گرفته است ، صحن علنی را ترک کرد.

در ادامه هوشنگ شیرمردی رئیس شورای شهر اهواز این جلسه را مختومه و غیر رسمی دانست و افزود: از بدو ریاست بنده تاکنون ۵۳نامه درخصوص ابهاماتی که در شهرداری و شورای شهر طبق شکایات به شهردار نوشته شد  تنها به ۲ نامه پاسخ داده شد که یکی از آنها درخصوص استخدام ها بود.

حجت مظفری، عضو شورای اسلامی شهر اهواز نیز که از شروع ریاست شیرمردی،درجلسات علنی حضور پیدا می کند، گفت: این لیست تنها با هدف تخریب اعضای شورا تهیه شده است، رئیس شورای شهر من را به استخدام  ۱۷۰ نفر در شهرداری متهم کرده است در حالی که این مساله صحت ندارد و باید بررسی شود،این اقدام رئیس شورا باعث شده همه اعضا زیر سوال بروند.

وی با اشاره به بحث حضور در مناقصات اضفه کرد: تهمت های رئیس شورا به دستگاه های امنیتی کل استان کشیده شده،آقای شیرمردی ۲۰ به یک، بیشتر از من در مناقصات شرکت داشته، اگرچنین نبود من از شورا استعفا می دهم.

سپس حسین حیدری دیگر عضو شورای اسلامی شهر اهواز با بیان اینکه رئیس شورا باید قبل از اعلام لیست با دیگر اعضا مشورت می کرد ادامه داد:  لیست ارائه شده پالایش نشده چون بیش از دو سوم لیست شامل افرادی است که اعضا از استخدام آنها اطلاعی نداشتند.

وی افزود: ابزار نظارت اعضای شورا مشخص است و نیاز به داد و فریاد ندارد و می توان با طرح درخواست تحقیق و تفحص به آن دست یافت.

در ادامه غلامرضا سبزعلی عضو شورای شهر اهواز بابیان اینکه پیگیری استخدام های غیرقانونی توسط رئیس شورای شهر کاری تبلیغاتی است گفت : اگر شیرمردی بگویدکه این کار تبلیغاتی نیست باورمان نمی شود، شما  نزدیک به چهارسال عضو شورای شهر هستید با خبرید که نامه ها و مصوبات باید از طریق سخنگوی شورا اعلام شود.

وی ادامه داد: اطلاعات برخی از مشاوران دقیق نیست و برخی از آنها برای منافع شخصی از مدیران شهری این لیست ها را تهیه می کنند، بنابراین نباید با استناد به این لیست ها آبروی اعضای شورا را ببرید و به آنها توهین کنید.

سبزعلی اتهام تخلف اعضای شورای شهر را رد و اضافه کرد: دستگاه های نظارتی سالانه چندین بار در سال برای بازرسی در شهرداری و شورای شهر مستقر می شوند همچنین تعداد زیادی از کارکنان شهرداری از استانداری مامور به خدمت شده اند.

سپس زیبا صالح پور عضو شورای اسلامی شهر اهواز با بیان اینکه از کسی که لیست استخدام های غیرقانونی را تهیه کرده اعلام شکایت می کنم ادامه داد:در جلسه ای که با رئیس شورای شهر داشتم  ۸۳۰ نفر اعلام شد که اکنون  ۳۱۶ نفر را اعلام کرده اند و این آمار متناقض است همچنین آقای شیرمردی می گوید شهردار نامه استخدام ها را داده در حالیکه شما به شهردار نامه دادید که این افراد استخدام غیر قانونی هستند یا خیر ؟؟؟

بار دیگر حجت الاسلام کاظم سواری و آذر زمانپور در صحن علنی به بحث پرداختند که زمانپور، سواری را به استخدام پنج نفر در دفتر کارش در شورای شهر متهم کرد،در پاسخ نیز کاظم سواری گفت : شما نیز هفت یا هشت نفر را در سازمان میادین شهرداری اهواز استخدام کرده اید.

اسکندر زنگنه عضوشورای شهر با اشاره به اینکه همه اعضای شورا اذعان دارند که استخدام غیرقانونی ۳۰۰ نفر صحت دارد اما اخراج این تعداد از پرسنل، منجر به برهم خوردن زندگی ۳۰۰ خانوار می شودگفت :این حرکت آقای شیرمردی به هیچ وجه مورد تایید من نیست و خودش هم باید پاسخگوی بحث حقوقی آن باشد.

درآخر رئیس شورای شهر ضمن گلایه از برخورد برخی اعضا از زمان شروع  ریاست وی تا کنون گفت : قبول دارم اشتباه کردم اما پیگیری ها برای رفع ابهامات است.

 

 

لینک کوتاه مطلب :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :