چاپ چاپ
مظلوم نمایی به سبک دولت تدبیر

یادداشت کوتاه /معصومه فتحعلی پور

Image result for ‫یادداشت‬‎
در مسیر تردد هرروزه نگاهم به آسمان سیاه و کارون بی رمق می افتد یاد جمله نماینده دولت در استان می افتم که گفته بود “مردم استان در بحث انتقال آب در حق دولت تدبیر ظلم نکنند”.
برخی معتقدند در دنیایی که هروزش که با دیروزش متفاوت است برخی مفاهیم نیز دستخوش تغییر خواهند شد اما این خلاف منطق است و در قاموس مسلمانان نمی گنجد مردم حق طلب را ظالم و متجاوزین به حقوق جمعی را مظلوم خطاب کردن.
مفهوم ظالم و مظلوم وقتی معنا پیدا کند که مردم اهواز از آلودگی هوا مینالند و تدبیری که نیست ،در عوض محیط زیستی های مرکز نشین با بازی با اعداد و ارقام از هزینه کرد سه چهارم بودجه محیط زیست کشور در اهواز سخن می گویند و عملکردی که نیست.
مفهوم ظالم و مظلوم وقتی معنای عمیق تری پیدا کند وقتی از یک سو استانی بر اثر کم آبی کانون های ریزگردش روز به روز تشدید می شوند و از سویی دیگر چشم طمع از رودهای کم رمقش لحظه ای برداشته نمیشود و برای مرگ محیط زیستش نامه محرمانه میزنند.
مفهوم ظالم و مظلوم وقتی به طور کلی تبیین شود وقتی از ریزگردها برای مردمان خوزستان فقط نفس های خاکی مانده و بودجه ای که سال به سال زیر خروار ها خاک ریزگردها محو محو تر میشود.
شاید از نظر برخی بیان این جملات در حق دولت ظلم کرده باشیم و ایراد کار از جایی دیگر مثل دستگاه تنفس خوزستانی ها باشد که مدتهاست مرز وضعیت بحرانی را رد کرده در هر صورت بعنوان یک شهروند اهوازی دیگر سکوت را جایز نمی دانم چرا که اگر قبلا در روزهای خاکی نفسمان بالا نمی آمد اکنون ماه هاست نفسمان در روزهای عادی هم بالا نمی آید.

 

لینک کوتاه مطلب :

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :