چاپ چاپ
نتیجه تصمیم وزارت نفت افزایش مهاجرت نخبگان خواهد بود/زنگنه زیر قول خود زد

۱۳۹۵۰۵۱۷۱۳۰۹۳۷۹۰۰۸۳۱۴۶۹۱۰

دکتر محمد شیشه ساز عضو هیئت علمی گروه مهندسی ایمنی دانشگاه نفت اهواز در گفتگو با اهواز نوین درخصوص تجمع و تحصن دانشجویان  مقابل مجلس در چند روز گذشته اظهارکرد: سازمان سنجش سال گذشته در دفترچه به صراحت قید کرده بود که دانشجویان دانشگاه صنعت نفت با اولویت استخدام خواهند شد بنابراین اگر وزارت نفت غیر از این عمل کند یعنی دستور وزیرنفت غیرقانونی است زیرا این مسئله مکتوب شده است.

وی با اشاره به اینکه وزارت نفت می تواند اولویت استخدام برای دانشجویان ورودی ۹۵ به بعد را بردارد، افزود: وزیر نفت نمی تواند مصوبه ای را که درحال حاضر وجود دارد، لغو کند از همین رو دانشجویان این رشته می توانند اعتراض کنند.

شیشه ساز با طرح این پرسش که اگر دانشجویان رشته مهندسی نفت اولویت استخدام نداشته باشند پس کجا استخدام شوند، یادآور شد: دستورها باید به صورتی ابلاغ شود که موجب تضعیف نظام  و ترویج بذر بی اعتمادی بین مردم نشود از همین رو آقای زنگنه باید به این امر توجه داشته باشد سلب اطمینان و ترویج بی اعتمادی تبعات فراوانی برای نظام دارد.

وی با بیان اینکه برخورد وزیر نفت با دانشجویان و دانشگاه صنعت نفت جای تأمل دارد، گفت: در زمان تصدی معاونت آموزشی دانشگاه نشستی با آقای زنگنه داشتم که وی به صراحت بیان می کرد که دانشگاه صنعت نفت در حوزه نفت یک قطره ای از دریا است، هدف در صنعت نفت فقط تولید است!

عضو هیئت علمی گروه مهندسی ایمنی دانشگاه نفت اهواز با اشاره به اینکه دید وزیر نفت به دانشگاه صنعتی نفت صحیح نیست، اظهار کرد: وزارت علوم درجهت تغییر این دیدگاه پیگیری کرد اما به نتیجه آن پاک کردن صورت مسأله به جای حل مسأله بود.

وی ادامه داد: دانشجویی که با اولویت استخدام، این رشته را انتخاب، وارد دانشگاه شده و دردمای ۵۰درجه همراه با ریزگردها دربدترین نقطه آب و هوایی تحصیل می کنند انتظار دارد که در انتهای تحصیلش به استخدام وزارت نفت دربیاید.

شیشه ساز با بیان اینکه آقای زنگنه باید هرچه سریعتر در راستای قول خود عمل کند، خاطر نشان کرد: دانشگاه صنعت نفت به دلیل وجود دانشجویان و اساتید مجرب یک دانشگاه تخصصی بوده و آرزوی بسیاری است که در این دانشگاه تحصیل کنند.

وی ادامه داد: دانشگاه صنعت نفت به صورتی دانشجو تربیت می کند که نیاز وزارت نفت تأمین شود اما باوجود تخصص امکان استخدام ندارند این درحالیست که مهندسی نفت تنها در همین وزارتخانه می توانند استخدام شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعت نفت اهواز با اعلام این خبر که نتیجه چنین تصمیماتی افزایش مهاجرت نخبگان خواهد بود، اظهار کرد: ما دانشجوی متخصص تربیت می کنیم اما ثمره آن به نفع کشورهایی مانند آمریکا، کانادا،استرالیا و کشورهای اروپائی خواهد بود که بسیار دردناک است بسیاری از دانشجویان من در شش سال گذشته هم به دلیل بیکاری مهاجرت کردند.

وی با انتقاد از عدم حمایت اساتید هم گفت: چرا اطمینان کاری نه برای استاد و نه  دانشجو ایجاد نمی شود وقتی دانشجویان تحصن میکنند باید اساتید از آنها حمایت کنند اما اینگونه نیست.

 

 

 

لینک کوتاه مطلب :

کلمات کلیدی :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :