چاپ چاپ
پول های رفته شده از موسسه میزان برمی گردد یا خیر!؟

به گزارش اهوازنوین به نقل از  تابناک گیلان،روز گذشته خبر لغو استیضاح وزیر اقتصاد در هفته جاری و موکول شدن جلسه پرسش نمایندگاناز طیب نیا و سیف به هفته آینده، موجب شد تا افرادی که در موسسه مالی “میزان”( مجاز دیروز و غیر مجاز امروز) سپرده داشتند،حسابی شاکی شوند و با تابناک گیلان درد و دل کنند.
خبر موکول شدن جلسه استیضاح‌کنندگان طیب‌نیا با سیف که هفته آینده برگزار می‌شود را با هم مرور می کنیم.

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مقرر شده تا هفته آینده جلسه‌ای با حضور وزیر اقتصاد، رییس کل بانک مرکزی و استیضاح کنندگان طیب‌نیا برگزار شود.

پول های رفته شده از موسسه میزان برمی گردد یا خیر!؟

، سید ناصر موسوی لارگانی با اشاره به جلسه روز گذشته استیضاح کنندگان وزیر اقتصاد با حجت‌الاسلام ابوترابی فرد نایب رییس مجلس و طیب‌نیا اظهار کرد: این که بعضا گفته شده استیضاح وزیر اقتصاد منتفی است فعلا چنین چیزی مطرح نیست اما در جلسه‌ای که برگزار شد یکی از موضوعاتی که استیضاح کنندگان مطرح کردند بحث موسسه مالی اعتباری میزان و اعتراضات مردمی درباره آن بود که با توجه به این که بانک مرکزی زیر نظر وزارت اقتصاد نیست مقرر شد جلسه دیگری با حضور رییس کل بانک مرکزی برگزار شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: بنابراین مقرر شد در هفته آینده جلسه‌ای با حضور وزیر اقتصاد، رییس کل بانک مرکزی و استیضاح کنندگان برگزار و مسائل اینچنینی مورد بررسی قرار گیرد.

در واکنش به خبر فوق بسیاری از افرادی که در این موسسه متضرر شده اند یادداشت هایی را برای تابناک گیلان ارسال کرده اند که ما نیز موضوع را به استان مربوطه و تهران منتقل کرده ایم که به زودی خبرهای جدیدی را منتشر خواهیم کرد.

پول های رفته شده از موسسه میزان برمی گردد یا خیر!؟

ضمن اینکه دراین رابطه خانواده تابناک در کنار مردم متضرر قرار دارد و پیگیر مطالبه به حق آنان خواهد بود.

در ذیل به یکی از یادداشت هایی که برای تابناک گیلان ارسال شد را اشاره می کنیم.

تابناک گیلان: از سال گذشته که موسسه مالی میزان دچار مشکل بنابر هر دلیلی بیش از 7ماه میگذرد که به هر مسئولی که میتوانست کاری انجام دهد، مراجعه کردیم.اما فقط وعده دیدیم و وعده.

پول های رفته شده از موسسه میزان برمی گردد یا خیر!؟

حالا هم که علنا آقای تاج گردون و.. گفتند استیضاح اعلام وصول نمیشود و این مانند آب یخی بود که بر پیکر تمام سپرده گزاران ریخته شد.

تکلیف امثال ما که با خون دل در این موسسه که مورد تایید بانک مرکزی وسایر نهاد های نظارتی بود سپرده گذاشتیم چه است؟

1- با توجه به اینکه به گفته مسئولین بانک مرکزی ودادگستری استان خراسان رضوی و.. مدیران این موسسه در نظام بانکی کشور اخلال کرده و نظم آن را بهم زده اند چرا دادگاه علنی تشکیل نشد تا ما بتوانیم علت انحلال این موسسه را از زبان خود مدیران موسسه بشنویم؟

2- اگر مسئولین میگویند مدیران موسسه همکاری نمیکنند چرا برخورد جدی صورت نمیگیرد؟چرا حداقل مانند موارد قبلی یکی از آنها را اعدام نمیکنید تا حساب بقیه اخلال گران این موسسه دستشان بیاید و از موجودی های خود که از این طریق بدست آورده شد اطلاع بدهند.

3- چرا هیچکدام از مسئولین قبلی بانک مرکزی که قبلا در زمان های مختلف و یا حتی زمانی که موسسه میزان دچار مشکل شد بارها تکرار کردند این موسسه مشکلی ندارد و در حال اخذ مجوز می باشد، تا این لحظه بخاطر دروغ بزرگی که به مردم گفته اند عذر خواهی نکردند؟هرچند برای سپرده گذار ها عذر خواهی دردی دوا نمیکند.

4- چرا از نشست هایی که مسئولین در خصوص موسسه برگزار میکنند پخش مستقیمی صورت نمیگیرد تا ما در جریان قرار گرفته و پیگیر باشیم؟

5- متاسفانه دل به هیچ مسئولی که بتواند حقوق از دست رفته مان را بگیرد دیگر نمیبندیم و همه آنها را واگذار میکنیم به خدا

لینک کوتاه مطلب :

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفاً به اشتراک بگذارید :